4.märtsil 2020. a. toimus Lasnamäe Gümnaasiumis üritus, mis oli pühendatud eesti vastlate ja vene maslenitsa kommetele.

Lasnamäe Gümnaasiumi esimese kooliastme keelekümblus klasside õpilastele olid selleks puhuks külla tulnud Merivälja Kooli 2a ja 2b õpilased koos oma õpetajatega.

Lasnamäe Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad tutvustasid külalistele maslenitsa kombeid ja laule.

Ühiselt mängiti vene rahvamängu «Kuldsed väravad» ja tantsiti koos päikese rattaga.

Merivälja Kooli õpetajad omalt poolt õpetasid lapsi tegema vastlavurre.

Maslenitsa kombe kohaselt söödi peo lõpuks ühiselt pannkooke ja joodi teed, mille olid Lasnamäe Gümnaasiumi õpilased koos oma vanematega valmistanud.

Ühise ürituse tegi toredaks ja kasulikuks see, et Lasnamäe Gümnaasiumi õpilased harjutasid eesti keeles rääkimist ja Merivälja Kooli õpilased said rohkem teada maslenitsa kommetest.