Hea koolipere!

Käesoleval nädalavahetusel toimub Tallinna koolides taas vaktsineerimine. Augustis esimese doosi saanud inimesed tulevad teist vaktsiinisüsti saama, kuid lisaks on vaktsineerima oodatud ka kõik teised huvilised. 16 Tallinna koolis on 12-aastastel õpilastel ja kõigil täiskasvanutel taas kord võimalus eelregistreerimata vaktsineerida Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiiniga. Vaktsineerimist koolides viivad läbi Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla tervishoiutöötajad.

9.oktoobril kell 10-18on vaktsineerimine Kesklinnas Tallinna 21. Koolis (Raua 6), Lasnamäel Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis (K. Kärberi 9), Õismäel Tallinna Õismäe Vene Lütseumis (Õismäe tee 28), Mustamäel Tallinna 53. Keskkoolis (J. Sütiste tee 42) ja Tallinna Tehnikagümnaasiumis (Sõpruse pst 187), Nõmmel Tallinna Nõmme Põhikoolis (Raudtee 68) ja Põhja-Tallinnas Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9.oktoobril kell 10-15on vaktsineerimine Pirital Pirita Majandusgümnaasiumis (Metsavahi tee 19),

10.oktoobril kell 10-18saab vaktsineerida Kristiines Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (Nõmme tee 32) ja Lasnamäel Lasnamäe Gümnaasiumis (Pae 59).

Mida teha?

• Vaktsineerimine on vabatahtlik ning alla 18-aastase õpilase vaktsineerimiseks peab lapsevanem andma nõusoleku. Nõusoleku väljendamiseks võib vanem tulla koos lapsega vaktsineerimisele, lapse vaktsineerimisele registreerida digilugu.ee või telefonil 1247 või anda kirjaliku nõusoleku.
  • Lapsevanema kirjaliku nõusoleku vorm. Lapsevanem võib nõusoleku vormi täita, välja trükkida, allkirjastada või kirjutada käsitsi kaasapandud vormi eeskujul nõusolek ja see allkirjastada. Paberil nõusolek tuleb vaktsineerimisele kaasa võtta.
  • Vaktsineerima tulles on vajalik kaasa võtta ID-kaart ning alla 18-aastase õpilase puhul, kui ta tuleb ilma vanemata, lapsevanema kirjalik nõusolek.
  • Iga Tallinna õpilane saab vaktsineerima minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine toimub.

Põhjalik info vaktsiini koostise, vastunäidustustuste, võimalike kõrvaltoimete ja hoiatuste kohta on leitav https://vaktsineeri.ee/covid-19/covid-19-vaktsiinid.

Aitäh Teile mõistmise ja koostöö eest!

Уважаемая школьная семья!

На ближайших выходных в столичных школах вновь будет организована возможность вакцинироваться против вируса COVID-19. Горожане, которые в августе получили первую дозу вакцины, смогут завершить курс вакцинации, однако на вакцинацию приглашаются и все желающие. Ученики в возрасте старше 12 лет и взрослые вновь смогут без предварительной регистрации получить прививку препаратом Pfizer-BioNTech ComirnatyВакцинацию в школах проводят медики Ида-Таллиннской центральной больницы и Ляэне-Таллиннской центральной больницы в сотрудничестве со школьными медсестрами.

9 октября с 10 до 18 часов  вакцинирование будет проводиться в Кесклинне — в 21-й школе (Рауа, 6); в Ласнамяэ — в гимназии Куристику (Кярбери, 9); в Ыйсмяэ — в Ыйсмяэском русском лицее (Ыйсмяэ теэ, 28); в Мустамяэ — в 53-й средней школе (Сютисте теэ, 42) и Таллиннской технической гимназии (Сыпрузе пст 187); в Нымме — в Ныммеской основной школе (Раудтеэ, 68); в Пыхья-Таллинне — в Эхтеской гуманитарной гимназии (Эхте, 9).

9 октября с 10 до 15 часов вакцинирование будет проводиться в Пирита в Пиритаской экономической гимназии (Метсавахи теэ, 19).

10 октября с 10 до 18 часов  вакцинироваться можно будет в гимназии Кристийне (Нымме теэ, 32) и в гимназии Ласнамяэ (Паэ, 59).

Что делать?

• Вакцинирование является добровольным. На вакцинирование несовершеннолетнего лица родитель должен дать свое согласие. Для этого родитель может прийти с ребенком на прививку, зарегистрировать ребенка через систему digilugu.ee или по телефону 1247, или же дать письменное согласие.
  • Форма письменного согласия родителя. Родитель может заполнить форму, распечатать ее, подписать или написать от руки по образцу приложенной формы свое согласие и подписать его. Разрешение, написанное на бумаге, необходимо взять с собой.
  • Отправляясь на прививку, необходимо иметь при себе ID-карту, а в случае несовершеннолетнего ребенка, если он придет без родителей, их письменное согласие.
  • Каждый таллиннский ученик может привиться в любой школе, где проводится вакцинация.

Подробная информация о составе вакцины, противопоказаниях и возможных побочных эффектах: vaktsineeri.ee/ru/covid-19/vakcziny-protiv-covid-19/ .

Спасибо вам за понимание и сотрудничество!