Kolmapäeval, 1. veebruaril toimus Kultuurikeskuses Lindakivi esmakordselt õpilaskonverents teemal: „Lasnamäe – nutikas, inimsõbralik ja roheline linnaosa”. Ürituse korraldas Lasnamäe Gümnaasium koostöös Lasnamäe Linnaosa Valitsusega.

„Konverentsi eesmärgid said täidetud täies ulatuses. Leppisime kokku konkreetsed tegevused, et tagada algatuse kestlikkus. Juba peagi asuvad Lasnamäe õppeasutused üheskoos tegema konkreetseid samme elukeskkonna kvaliteedi parendamiseks. Esimene plaan on organiseerida koristustalgud,“ ütles Lasnamäe Gümnaasiumi ja Lasnamäe Vene Gümnaasiumi direktor Andrei Kante. Ta lisas, et õpilaskonverentsi töökeeleks sai sihtotstarbeliselt valitud eesti keel, sest soov oli tuua õpilasi mugavustsoonist välja ja anda neile võimalus rakendada keelelist praktikat.

Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko on konverentsi tulemustega rahul ning usub, et tehtud on esimene oluline samm pikal teekonnal. “Mul on hea meel, et me alustasime Lasnamäe juubeliaastat niivõrd tähtsa üritusega, kus saime noortega jagada juba olemasolevaid teadmisi. Lisaks sellele saime mitmeid häid ideid ja kokkuleppeid tuleviku osas, kuidas me peaksime Lasnamäel edasi liikuma”.

Konverentsi avas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kes avaldas lootust, et konverents ei jää esimeseks ega viimaseks, vaid sellest saab traditsioon. Tallinna linnapea kõnele järgnesid ekspertide ettekanded.

Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige Madis Vasser rääkis Lasnamäe noortele võimalikest tulevikustsenaariumitest ning andis soovitusi, mida tuleb teha selleks, et osata hinnata tagajärgi. “Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023” esindaja Maarja Pakats tutvustas õpilaskonverentsi osalejatele Tallinna linna tegevusi ja eesmärke järgmiseks aastaks. Ekspertide blokki lõpetas logistik ja koolitaja Marija Kruglova asutustest Eesti Pakendiringlus OÜ ja Eesti Keskkonnateenused AS.

Konverents jätkus paneeldiskussiooniga “Meie roheline ja inimsõbralik tulevik”, millest võtsid osa Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko, Tartu Ülikooli tudeng ja tulevane bioloogiaõpetaja Jekaterina Kulikova, Lasnamäe Gümnaasiumi ja Lasnamäe Vene Gümnaasiumi direktor Andrei Kante ning Tallinna Laagna Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Mirgrit Helm. Paneelis osalejad arutasid aktuaalseid Lasnamäe linnaosa muresid ning diskussiooni käigus jõuti järelduseni, et iga Lasnamäe elanik saab panustada Lasnamäe linnaosa tulevikku. Aktiivsetest panustajatest võiks ülesse kasvada toimiv võrgustik.

Peale lõunat veetsid noored töötubades, kus meisterdati plakatitest paberkotte, mõõdeti nitraatide hulka köögiviljades, istutati paprikataimi ja tutvuti Lasnamäe Tondiraba pargiga nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt.

Kokku osales konverentsil ligikaudu 140 noort ning esindatud olid kõik Lasnamäe koolid.

Ma olen Eestimaa laps

Ma olen merelaps.
Minu silmades sillerdab meri,
millest kajakad laskudes veele
nopivad päikeseteri.

Ma olen tuulte laps.
Minu kõrvus laulab tuul
ja tema merest loodud laulud
on mu tuulte poolt suudeldud suul.

Ma olen rannalaps.
Minu varba all klõpsuvad kivid.
Kui ma paljajalu läen randa,
nad vahustes lainetes ootamas rivis.

Ma olen luidete laps.
Minu liivased rannad ongi mu luited.
Seal hulkudes ringi reaalsuseks saavad
mu arglikud mõtteuited.

Ma olen metsade laps.
Kas sina kuuled, kuidas ta hõikab,
kui murduvad nende oksad ja juured?
See nõnda mu südant lõikab!

Ma olen armastuse laps.
See armastus pärit mu emalt ja isalt.
Ta kirglikum on kui lõõskav koidik
või laine, mis tormis on visa.

Ma olen linnalaps.
Mu kohal kõrguvad majad.

Siin saatused kokku saavad
ja lähevad lahku ruumis ja ajas.

Ma olen Lasnamäe laps.
Paekivi palistab teeäärt .
Ja aina majad ja majad ……
Viipab rohelus jalutusrajal.
Siis äkki tükk tühja
ärevat maad…
Ta on paremat väärt…
Mu südame põksuma pani:
mis sellest kõigest saab?!!
(Autor: Siiri Pokkinen, konverentsi modereerija)

 

 

Rohkem fotod