Lasnamäe Gümnaasiumis rakendatakse alates september 2018. aastast KiVa programmi!

Kui kahtlustad kiusamist, palume kindlasti sellest teada anda klassijuhatajale või KiVa-tiimile!

Eelmisel aastal KiVa raames tehtud töö eest väljastati Lasnamäe Gümnaasiumile põhitaseme  kvaliteedimärgis, mis tähendab, et Kool kasutab KiVa programmi sihipäraselt ja programmi loojate poolt ettenähtud viisil vähendamaks kiusamist koolis.

KiVa programmi kasutamine Lasnamäe Gümnaasiumis

2019/2020 KiVa tegevuskava Lasnamäe Gümnaasiumis

KiVa-kooli raport 2018-19_Lasnamäe Gümnaasium

KiVa gallerii

KiVa uudised

Andrei Kante, Lasnamäe Gümnaasium/Lasnamäe Vene Gümnaasium — direktori eestvedamisel oldi koos meeskonnaga Tallinna Haridusametile heaks koostööpartneriks konverentsi «Märkan ja sekkun» korraldamisel, konverentsi raames jagati inspireerivalt oma kogemusi kiusamise ennetamis- ja sekkumistöö kohta. „Kuu haridusjuht“ on tunnustus, mis võimaldab Tallinna Haridusameti töötajatel märgata ja esitada häid juhte ning silmapaistvaid haridustegusid tunnustamiseks.

KiVa on Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi poolt tellitud ning Turu ülikooli teadlaste poolt välja töötatud koolidele suunatud kiusamise vähendamise programm, mida lisaks Soomele kasutatakse juba rohkem kui 20 riigis üle maailma.

Programm

• aitab lastel õppida kiusamist ära tundma ning kiusamisjuhtumitele kohaselt reageerima;
  • sisaldab tegevusi ja juhendeid nii kiusamise ennetamiseks kui ka kiusujuhtumite lahendamiseks;
  • on üks süstemaatilisemaid maailmas, sisaldades hulgaliselt praktilisi tegevusi ja materjale, sh veebipõhist õpet;
  • haarab kogu koolipere – tegevustesse on kaasatud nii kooli personal, õpilased kui ka lapsevanemad;
  • ei ole üheaastane projekt, vaid püsiv osa kooli kiusamisvastasest tööst.

KiVa rakendamine meie koolis tähendab, et meie koolis ei ole kiusamine lubatud ega aktsepteeritud. Tegutseme kõik koos selle nimel, et kiusamist ära hoida ja tekkivaid juhtumeid tõhusalt lahendada.

Selleks:

• viime I ja II kooliastmes läbi KiVa-tunde ehk 2 korda kuus toimuvaid kohtumisi, kus käsitleme kiusamise teemat, kiusamisele vastu seismise põhimõtteid ning tegeleme väärtuskasvatusega laiemalt;
  • uurime ja lahendame esile kerkinud kiusujuhtumeid õpetajatest ja spetsialistidest koosneva KiVa-tiimiga, kes on saanud selleks spetsiaalse väljaõppe;
  • levitame koolis kiusuennetuslikke sõnumeid KiVa-plakatite ja erinevate temaatiliste ürituste vahendusel;
  • tagame vahetundides korra korrapidajaõpetajate abiga;
  • kutsume lapsevanemaid kaasa mõtlema ennetuses ja usalduslikule koostööle juhtumite lahendamisel (loe ka KiVa lapsevanemate miniõpikut www.kivaprogram.net/ee_lapsevanematele).

KiVa programmi ja SA Kiusamisvaba Kool tegemiste kohta saab lähemalt lugeda:

www.kiusamisvaba.ee

Kiva programmi soovituslik ajakava koolis

Süstemaatiline kiusamine (Eeluuring)

PRÕK läbivad teemad KiVa tundides